Kürtaj Nedir?

Kürtaj: İstenmeyen gebeliklerin rahim dışına boşaltılma işlemidir. Ülkemizde yasalarımıza göre kürtaja gebeliğin 10.haftasına kadar müsaade edilir. Kullanılacak olan kürtaj işleminin türünü, gebeliğin kaçıncı haftada olduğunu saptamamızla belirleriz.

Bir kürtaj işlemine başlamadan önce gebeliğin normal yerinde yani uterusta olup olmadığını belirlemek için bir ultrason yapmak gerekir. Bazen biz Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı hekimler; ektopik gebelik (dış gebelik), mol hidatiform (üzüm gebeliği) veya sadece bir yanlış yapılmış test nedeniyle kendini gebe sanan ve aslında yalnızca başka bir nedene dayalı adet gecikmesi olan bir hasta ile karşılaşabiliyoruz. İşte tüm bunlar için bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı tarafından yapılacak olan iyi bir ultrasonografik inceleme herşey’de olduğu Kürtaj’da da olmazsa olmaz şartlardan en başta gelenidir.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Yorum yok

Bir yanıt yazın