VAN KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından van kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Van Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Van kızlık zarı fiyatları, Van kızlık zarı yapan yerler, Van kızlık zarı, Van kızlık zarı yapan doktorlar, Van kızlık zarı yerleri, Van kızlık zarı fiyatları, Van kızlık zarı yapan yerler 2018, Van kızlık zarı fiyatları 2018, Van kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Van kızlık zarı yapan hastaneler, Van kızlık zarı yapan hastaneler, Van kızlık zarı diktirmek istiyorum, Van kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Van kızlık zarı yapan yerler, Van kızlık zarı tavsiye, Van ekonomik kızlık zarı diken yerler, Van kızlık zarı yaptırmak, Van kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Van ucuz kızlık zarı, Van ucuz kızlık zarı yapan yerler, Van kızlık zarı yapan poliklinikler, Van kızlık zarı ücretleri, Van kızlık zarı forum, Van jinekolog kızlık zarı, Van kızlık zarı 2018, Van kızlık zarı 2019, Van özel kızlık zarı, Van jinekolog kızlık zarı fiyatları, Van kızlık zarı klinikleri, Van kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Van kızlık zarı yaptırmak, Van kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Van kızlık zarı ne kadar, Van kızlık zarı fiyatı kadar, Van kızlık zarı nerede yapılır, Van kızlık zarı nasıl yapılır, Van kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Van kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Van kızlık zarı muayenehane, Van kızlık zarı merkezi, Van kızlık zarı merkezleri, Van kızlık zarı yapan merkez, Van kızlık zarı yapan merkezler, Van kızlık zarı nedir, Van kızlık zarı olmak istiyorum, Vanda kızlık zarı dikimi, Van kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Van kızlık zarı doktorları, Van kızlık zarı yapan yerler, Van ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Van kızlık zarı dikimi, Van kızlık zarı diktirme

Yorum yok

Bir yanıt yazın