Adıyaman Kürtaj Fiyatları

Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj ADIYAMAN’da bazı durumlarda bu işlemin yapılabilmesi için rahim ağzının genişletilmesi (dilatasyon) gerekebilir. Kürtaj işlemi anormal vajinal kanama, rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi ya da istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması gibi durumlar için gerekli olabilir. Muayenehane, klinik ya da hastane ortamında yapılabilir.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması, antibiyotikler ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği bir cerrahi işlemdir. Ayrıca Adıyaman’da kürtaj fiyatları ilçelere, semtlere ve mahallelere göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj hangi gebelik haftasına kadar yapılabilir?

İsteğe bağlı gebelik sonlandırılması işlemi ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar mümkündür. Ancak tıbben gebeliğin sonlandırılmasının zaruri olduğu durumlarda bu yasal sınırın üzerinde kürtaj işlemi uygulanabilir. Bunun için genellikle birkaç doktorun heyet olarak kararı ve raporu gereklidir.

Bazen bebeğin anne karnında kalp atımının durması ya da bebekte ciddi bir yapısal ya da kromozomal kusur bulunması, ya da annenin hayatını tehdit eden bir durum ortaya çıktığında heyet raporu ile gebelik sonlandırılabilir. 10 haftadan büyük gebeliklerde bu amaçla bazen küretaj öncesi çeşitli ilaçlarla rahim ağzının genişletilmesi ya da düşüğün kısmen gerçekleştirilmesi için hastaneye yatış gerekebilir.

Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmakla beraber, esas olan ultrason muayenesinde saptanan gebelik haftasıdır. Ultrason ile teyit edilen gebelik haftası 10. Haftaya kadar ise gebelik kanuni olarak sonlandırılabilir. Annenin 18 yaşında büyük olması ve evliyse eşinden izin alınması şarttır. Bekar hastalar 18 yaşından büyüklerse kendi rızalarıyla hamileliklerini sonlandırabilirler. 18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynlerinin izni ile gebeliklerini sonlandırabilirler.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda Adıyaman’da kürtaj öncesi rahim ağzını yumuşatmak için ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sırasında hastaya genel anestezi verilir. Ancak bu işlem lokal anestezi altında da yapılabilir.

Adıyaman Kürtaj sırasında hasta jinekolojik muayene masasına alınarak uygun pozisyon verilir. Vajina içerisine plastik bir spekulum yerleştirilir. Vajinada asepsi saplanır ve steril altler kullanılır. Bazı durumlarda buji denen özel aletler yardımıyla rahim ağzı yavaş yavaş genişletilir.

Küret ya da aspirasyon (vakum) yardımıyla rahim içerisindeki dokular boşaltılır. Günümüzde haftası küçük olan gebeliklerde çoğunlukla buji ya da küret kullanılmadan,vakum yöntemiyle tahliye yapılabilmektedir. Bu sırada çoğunlukla hasta anestezi altında olacağı için işlemi hissetmez ve hatırlamaz. Genellikle işlam sırasında ultrasonografi kullanıldığı takdirde, işlem daha kontrollü ve güvenli olarak yapılabilir.

Anestezi altında yapılacak işlem öncesi hastanın güvenliği açısından en az 6 saat aç ve susuz olması gereklidir.

Kürtaj sonrası ne gibi sorunlar oluşabilir?

Kürtaj işlemi tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde kürtaj sonrası dönemde hasta açısından bir probleme de neden olmamaktadır. Gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir.

Küretajla ilgili nadiren oluşabilecek komplikasyonlar vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon, rahim duvarının işlem sırasında zedelenmesi ya da anestezi ile ilgili komplikasyonlardır. Nadiren kürtaj sonrası rahim iç duvarında yapışıklıklar olabilir. Bu duruma Asherman sendromu denir. Genellikle basit bir cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Bunların dışında gebelik sonlandırma sırasında tüm materyalin boşaltılamaması söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın sonraki kontrolünde tekrar kürtaj işlemine tabii tutulması gerekebilir.

Kürtaj sonrası işlemi yapan doktor mutlaka hastayı belli bir süre içerisinde kontrole çağırır, ve kontrol sonrası genellikle güvenilir bir doğum kontrol yöntemine geçilmesi önerilir.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Adıyaman kürtaj kürtaj fiyatları, Adıyaman kürtaj yapan yerler, Adıyaman kürtaj, Adıyaman kürtaj yapan doktorlar, Adıyaman kürtaj yerleri, Adıyaman kürtaj fiyatları, Adıyaman kürtaj yapan yerler 2018, Adıyaman kürtaj fiyatları 2018, Adıyaman kürtaj yapan doktorlar 2018, Adıyaman’da kürtaj yapan hastaneler, Adıyaman kürtaj yapan hastaneler, Adıyaman çocuk aldırma, Adıyaman bebek aldırma, 2018 kürtaj fiyatları, 2018 kürtaj ücretleri, 2018 kürtaj yapan yerler, Adıyaman kürtaj tavsiye, Adıyaman vakumlu kürtaj, Adıyaman’da vakum kürtaj, Adıyaman kürtaj yapan yerler ve fiyatları, Adıyaman ucuz kürtaj, Adıyaman ucuz kürtaj yapan yerler, Adıyaman kürtaj yapan poliklinikler, Adıyaman kürtaj ücretleri, Adıyaman kürtaj forum, Adıyaman jinekolog kürtaj, Adıyaman kürtaj Adıyaman’da kürtaj, Adıyaman özel kürtaj, Adıyaman jinekolog kürtaj fiyatları, Adıyaman kürtaj klinikleri, Adıyaman kürtaj yaptırmak istiyorum, Adıyaman kürtaj yaptırmak, Adıyaman kürtaj yapan bayan doktorlar, Adıyaman kürtaj ne kadar, Adıyaman kürtaj nerede yapılır, Adıyaman kürtaj nasıl yapılır, Adıyaman kürtaj nerede yaptırabilirim, Adıyaman kürtaj nasıl yaptırabilirim, Adıyaman kürtaj muayenehane, Adıyaman kürtaj merkezi, Adıyaman kürtaj merkezleri, Adıyaman kürtaj yapan merkez, Adıyaman kürtaj yapan merkezler, Adıyaman kürtaj nedir, Adıyaman kürtaj olmak istiyorum, Adıyaman’da kürtaj fiyatları, Adıyaman’da kürtaj yapan doktorlar, Adıyaman’da çocuk aldırma, Adıyaman’da bebek aldırma, Adıyaman vakumla kürtaj, Adıyaman’da ucuz kürtaj yapan yerleri, Adıyamandaki kürtaj klinikleri, Adıyaman’da kürtaj yaptırmak istiyorum, Adıyaman’da kürtaj ne kadar, Adıyaman’da nerede kürtaj yapılır, Adıyaman’da nerede kürtaj yaptırabilirim, Adıyaman’da nasıl kürtaj yaptırabilirim, Adıyaman’da kürtaj olmak istiyorum,

Yorum yok

Bir yanıt yazın