AMASYA KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından amasya kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Amasya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Amasya kızlık zarı fiyatları, Amasya kızlık zarı yapan yerler, Amasya kızlık zarı, Amasya kızlık zarı yapan doktorlar, Amasya kızlık zarı yerleri, Amasya kızlık zarı fiyatları, Amasya kızlık zarı yapan yerler 2018, Amasya kızlık zarı fiyatları 2018, Amasya kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Amasya kızlık zarı yapan hastaneler, Amasya kızlık zarı yapan hastaneler, Amasya kızlık zarı diktirmek istiyorum, Amasya kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Amasya kızlık zarı yapan yerler, Amasya kızlık zarı tavsiye, Amasya ekonomik kızlık zarı diken yerler, Amasya kızlık zarı yaptırmak, Amasya kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Amasya ucuz kızlık zarı, Amasya ucuz kızlık zarı yapan yerler, Amasya kızlık zarı yapan poliklinikler, Amasya kızlık zarı ücretleri, Amasya kızlık zarı forum, Amasya jinekolog kızlık zarı, Amasya kızlık zarı 2018, Amasya kızlık zarı 2019, Amasya özel kızlık zarı, Amasya jinekolog kızlık zarı fiyatları, Amasya kızlık zarı klinikleri, Amasya kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Amasya kızlık zarı yaptırmak, Amasya kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Amasya kızlık zarı ne kadar, Amasya kızlık zarı fiyatı kadar, Amasya kızlık zarı nerede yapılır, Amasya kızlık zarı nasıl yapılır, Amasya kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Amasya kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Amasya kızlık zarı muayenehane, Amasya kızlık zarı merkezi, Amasya kızlık zarı merkezleri, Amasya kızlık zarı yapan merkez, Amasya kızlık zarı yapan merkezler, Amasya kızlık zarı nedir, Amasya kızlık zarı olmak istiyorum, Amasyada kızlık zarı dikimi, Amasya kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Amasya kızlık zarı doktorları, Amasya kızlık zarı yapan yerler, Amasya ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Amasya kızlık zarı dikimi, Amasya kızlık zarı diktirme

Yorum yok

Bir yanıt yazın