Erzurum Kürtaj Fiyatları

Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj Erzurum’da bazı durumlarda bu işlemin yapılabilmesi için rahim ağzının genişletilmesi (dilatasyon) gerekebilir. Kürtaj işlemi anormal vajinal kanama, rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi ya da istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması gibi durumlar için gerekli olabilir. Muayenehane, klinik ya da hastane ortamında yapılabilir.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması, antibiyotikler ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği bir cerrahi işlemdir. Ayrıca Erzurum’da kürtaj fiyatları ilçelere, semtlere ve mahallelere göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj hangi gebelik haftasına kadar yapılabilir?

İsteğe bağlı gebelik sonlandırılması işlemi ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar mümkündür. Ancak tıbben gebeliğin sonlandırılmasının zaruri olduğu durumlarda bu yasal sınırın üzerinde kürtaj işlemi uygulanabilir. Bunun için genellikle birkaç doktorun heyet olarak kararı ve raporu gereklidir.

Bazen bebeğin anne karnında kalp atımının durması ya da bebekte ciddi bir yapısal ya da kromozomal kusur bulunması, ya da annenin hayatını tehdit eden bir durum ortaya çıktığında heyet raporu ile gebelik sonlandırılabilir. 10 haftadan büyük gebeliklerde bu amaçla bazen küretaj öncesi çeşitli ilaçlarla rahim ağzının genişletilmesi ya da düşüğün kısmen gerçekleştirilmesi için hastaneye yatış gerekebilir.

Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmakla beraber, esas olan ultrason muayenesinde saptanan gebelik haftasıdır. Ultrason ile teyit edilen gebelik haftası 10. Haftaya kadar ise gebelik kanuni olarak sonlandırılabilir. Annenin 18 yaşında büyük olması ve evliyse eşinden izin alınması şarttır. Bekar hastalar 18 yaşından büyüklerse kendi rızalarıyla hamileliklerini sonlandırabilirler. 18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynlerinin izni ile gebeliklerini sonlandırabilirler.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda Erzurum’da kürtaj öncesi rahim ağzını yumuşatmak için ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sırasında hastaya genel anestezi verilir. Ancak bu işlem lokal anestezi altında da yapılabilir.

Erzurum Kürtaj sırasında hasta jinekolojik muayene masasına alınarak uygun pozisyon verilir. Vajina içerisine plastik bir spekulum yerleştirilir. Vajinada asepsi saplanır ve steril altler kullanılır. Bazı durumlarda buji denen özel aletler yardımıyla rahim ağzı yavaş yavaş genişletilir.

Küret ya da aspirasyon (vakum) yardımıyla rahim içerisindeki dokular boşaltılır. Günümüzde haftası küçük olan gebeliklerde çoğunlukla buji ya da küret kullanılmadan,vakum yöntemiyle tahliye yapılabilmektedir. Bu sırada çoğunlukla hasta anestezi altında olacağı için işlemi hissetmez ve hatırlamaz. Genellikle işlam sırasında ultrasonografi kullanıldığı takdirde, işlem daha kontrollü ve güvenli olarak yapılabilir.

Anestezi altında yapılacak işlem öncesi hastanın güvenliği açısından en az 6 saat aç ve susuz olması gereklidir.

Kürtaj sonrası ne gibi sorunlar oluşabilir?

Kürtaj işlemi tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde kürtaj sonrası dönemde hasta açısından bir probleme de neden olmamaktadır. Gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir.

Küretajla ilgili nadiren oluşabilecek komplikasyonlar vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon, rahim duvarının işlem sırasında zedelenmesi ya da anestezi ile ilgili komplikasyonlardır. Nadiren kürtaj sonrası rahim iç duvarında yapışıklıklar olabilir. Bu duruma Asherman sendromu denir. Genellikle basit bir cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Bunların dışında gebelik sonlandırma sırasında tüm materyalin boşaltılamaması söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın sonraki kontrolünde tekrar kürtaj işlemine tabii tutulması gerekebilir.

Kürtaj sonrası işlemi yapan doktor mutlaka hastayı belli bir süre içerisinde kontrole çağırır, ve kontrol sonrası genellikle güvenilir bir doğum kontrol yöntemine geçilmesi önerilir.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Erzurum kürtaj fiyatları, Erzurum kürtaj yapan yerler, Erzurum kürtaj, Erzurum kürtaj yapan doktorlar, Erzurum kürtaj yerleri, Erzurum kürtaj fiyatları, Erzurum kürtaj yapan yerler 2018, Erzurum kürtaj fiyatları 2018, Erzurum kürtaj yapan doktorlar 2018, Erzurum’da kürtaj yapan hastaneler, Erzurum kürtaj yapan hastaneler, Erzurum çocuk aldırma, Erzurum bebek aldırma, 2018 kürtaj fiyatları, 2018 kürtaj ücretleri, 2018 kürtaj yapan yerler, Erzurum kürtaj tavsiye, Erzurum vakumlu kürtaj, Erzurum’da vakum kürtaj, Erzurum kürtaj yapan yerler ve fiyatları, Erzurum ucuz kürtaj, Erzurum ucuz kürtaj yapan yerler, Erzurum kürtaj yapan poliklinikler, Erzurum kürtaj ücretleri, Erzurum kürtaj forum, Erzurum jinekolog kürtaj, Erzurum kürtaj Erzurum’da kürtaj, Erzurum özel kürtaj, Erzurum jinekolog kürtaj fiyatları, Erzurum kürtaj klinikleri, Erzurum kürtaj yaptırmak istiyorum, Erzurum kürtaj yaptırmak, Erzurum kürtaj yapan bayan doktorlar, Erzurum kürtaj ne kadar, Erzurum kürtaj nerede yapılır, Erzurum kürtaj nasıl yapılır, Erzurum kürtaj nerede yaptırabilirim, Erzurum kürtaj nasıl yaptırabilirim, Erzurum kürtaj muayenehane, Erzurum kürtaj merkezi, Erzurum kürtaj merkezleri, Erzurum kürtaj yapan merkez, Erzurum kürtaj yapan merkezler, Erzurum kürtaj nedir, Erzurum kürtaj olmak istiyorum, Erzurum’da kürtaj fiyatları, Erzurum’da kürtaj yapan doktorlar, Erzurum’da çocuk aldırma, Erzurum’da bebek aldırma, Erzurum vakumla kürtaj, Erzurum’da ucuz kürtaj yapan yerleri, Erzurumdaki kürtaj klinikleri, Erzurum’da kürtaj yaptırmak istiyorum, Erzurum’da kürtaj ne kadar, Erzurum’da nerede kürtaj yapılır, Erzurum’da nerede kürtaj yaptırabilirim, Erzurum’da nasıl kürtaj yaptırabilirim, Erzurum’da kürtaj olmak istiyorum,

Yorum yok

Bir yanıt yazın