Kütahya Kürtaj Fiyatları

Kürtaj (Küretaj) rahim ağzından ince bir alet ile rahim içerisine girerek içeriğin boşaltılması ya da tanısal amaçlı olarak bir doku örneği alınması için yapılan cerrahi bir işlemdir. Kürtaj Kütahya’da bazı durumlarda bu işlemin yapılabilmesi için rahim ağzının genişletilmesi (dilatasyon) gerekebilir. Kürtaj işlemi anormal vajinal kanama, rahim içi polipler gibi durumların tanı ve tedavisi, düşük sonrası rahim içinin temizlenmesi ya da istenmeyen bir gebeliğin sonlandırılması gibi durumlar için gerekli olabilir. Muayenehane, klinik ya da hastane ortamında yapılabilir.

Psikolojik yönden düşünüldüğünde gebeliğin sonlandırılmasına karar verilmesi çok kolay değildir. Ancak cerrahi müdahale olarak düşünüldüğünde günümüzde teknolojinin ilerlemesi, yeni ve pratik cerrahi aletlerin kullanılmaya başlaması, antibiyotikler ve anestezi ilaçlarındaki gelişmeye bağlı olarak muayenehane şartlarında 3-5 dakika gibi kısa sürede ve güvenli bir şekilde yapılabilen, işlemden sonra hastanın hemen normal yaşantısına geri dönebildiği bir cerrahi işlemdir. Ayrıca Kütahya’da kürtaj fiyatları ilçelere, semtlere ve mahallelere göre değişmektedir. Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kürtaj hangi gebelik haftasına kadar yapılabilir?

İsteğe bağlı gebelik sonlandırılması işlemi ülkemizde yasal olarak 10. gebelik haftasına kadar mümkündür. Ancak tıbben gebeliğin sonlandırılmasının zaruri olduğu durumlarda bu yasal sınırın üzerinde kürtaj işlemi uygulanabilir. Bunun için genellikle birkaç doktorun heyet olarak kararı ve raporu gereklidir.

Bazen bebeğin anne karnında kalp atımının durması ya da bebekte ciddi bir yapısal ya da kromozomal kusur bulunması, ya da annenin hayatını tehdit eden bir durum ortaya çıktığında heyet raporu ile gebelik sonlandırılabilir. 10 haftadan büyük gebeliklerde bu amaçla bazen küretaj öncesi çeşitli ilaçlarla rahim ağzının genişletilmesi ya da düşüğün kısmen gerçekleştirilmesi için hastaneye yatış gerekebilir.

Gebelik haftası son adet tarihinin ilk gününe göre hesaplanmakla beraber, esas olan ultrason muayenesinde saptanan gebelik haftasıdır. Ultrason ile teyit edilen gebelik haftası 10. Haftaya kadar ise gebelik kanuni olarak sonlandırılabilir. Annenin 18 yaşında büyük olması ve evliyse eşinden izin alınması şarttır. Bekar hastalar 18 yaşından büyüklerse kendi rızalarıyla hamileliklerini sonlandırabilirler. 18 yaşını doldurmamış olanlar ebeveynlerinin izni ile gebeliklerini sonlandırabilirler.

Kürtaj Nasıl Yapılır?

Bazı durumlarda Kütahya’da kürtaj öncesi rahim ağzını yumuşatmak için ilaçlar kullanılabilir. Ayrıca kürtaj işlemi sırasında hastaya genel anestezi verilir. Ancak bu işlem lokal anestezi altında da yapılabilir.

Kütahya Kürtaj sırasında hasta jinekolojik muayene masasına alınarak uygun pozisyon verilir. Vajina içerisine plastik bir spekulum yerleştirilir. Vajinada asepsi saplanır ve steril altler kullanılır. Bazı durumlarda buji denen özel aletler yardımıyla rahim ağzı yavaş yavaş genişletilir.

Küret ya da aspirasyon (vakum) yardımıyla rahim içerisindeki dokular boşaltılır. Günümüzde haftası küçük olan gebeliklerde çoğunlukla buji ya da küret kullanılmadan,vakum yöntemiyle tahliye yapılabilmektedir. Bu sırada çoğunlukla hasta anestezi altında olacağı için işlemi hissetmez ve hatırlamaz. Genellikle işlam sırasında ultrasonografi kullanıldığı takdirde, işlem daha kontrollü ve güvenli olarak yapılabilir.

Anestezi altında yapılacak işlem öncesi hastanın güvenliği açısından en az 6 saat aç ve susuz olması gereklidir.

Kürtaj sonrası ne gibi sorunlar oluşabilir?

Kürtaj işlemi tecrübeli bir jinekolog doktor tarafından steril aletlerle, hijyenik bir ortamda yapıldığı taktirde kürtaj sonrası dönemde hasta açısından bir probleme de neden olmamaktadır. Gebeliği sonlandırmanın dışında rahim içinden doku alınması amacıyla da bu işlem yapılmaktadır. Bu cerrahi müdahale günümüzde en sık yapılan cerrahi işlemlerin başında gelmektedir.

Küretajla ilgili nadiren oluşabilecek komplikasyonlar vardır. Bunlar kanama, enfeksiyon, rahim duvarının işlem sırasında zedelenmesi ya da anestezi ile ilgili komplikasyonlardır. Nadiren kürtaj sonrası rahim iç duvarında yapışıklıklar olabilir. Bu duruma Asherman sendromu denir. Genellikle basit bir cerrahi müdahale ile çözümlenebilir. Bunların dışında gebelik sonlandırma sırasında tüm materyalin boşaltılamaması söz konusu olabilir. Bu durumda hastanın sonraki kontrolünde tekrar kürtaj işlemine tabii tutulması gerekebilir.

Kürtaj sonrası işlemi yapan doktor mutlaka hastayı belli bir süre içerisinde kontrole çağırır, ve kontrol sonrası genellikle güvenilir bir doğum kontrol yöntemine geçilmesi önerilir.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

Kütahya kürtaj fiyatları, Kütahya kürtaj yapan yerler, Kütahya kürtaj, Kütahya kürtaj yapan doktorlar, Kütahya kürtaj yerleri, Kütahya kürtaj fiyatları, Kütahya kürtaj yapan yerler 2018, Kütahya kürtaj fiyatları 2018, Kütahya kürtaj yapan doktorlar 2018, Kütahya’da kürtaj yapan hastaneler, Kütahya kürtaj yapan hastaneler, Kütahya çocuk aldırma, Kütahya bebek aldırma, 2018 kürtaj fiyatları, 2018 kürtaj ücretleri, 2018 kürtaj yapan yerler, Kütahya kürtaj tavsiye, Kütahya vakumlu kürtaj, Kütahya’da vakum kürtaj, Kütahya kürtaj yapan yerler ve fiyatları, Kütahya ucuz kürtaj, Kütahya ucuz kürtaj yapan yerler, Kütahya kürtaj yapan poliklinikler, Kütahya kürtaj ücretleri, Kütahya kürtaj forum, Kütahya jinekolog kürtaj, Kütahya kürtaj Kütahya’da kürtaj, Kütahya özel kürtaj, Kütahya jinekolog kürtaj fiyatları, Kütahya kürtaj klinikleri, Kütahya kürtaj yaptırmak istiyorum, Kütahya kürtaj yaptırmak, Kütahya kürtaj yapan bayan doktorlar, Kütahya kürtaj ne kadar, Kütahya kürtaj nerede yapılır, Kütahya kürtaj nasıl yapılır, Kütahya kürtaj nerede yaptırabilirim, Kütahya kürtaj nasıl yaptırabilirim, Kütahya kürtaj muayenehane, Kütahya kürtaj merkezi, Kütahya kürtaj merkezleri, Kütahya kürtaj yapan merkez, Kütahya kürtaj yapan merkezler, Kütahya kürtaj nedir, Kütahya kürtaj olmak istiyorum, Kütahya’da kürtaj fiyatları, Kütahya’da kürtaj yapan doktorlar, Kütahya’da çocuk aldırma, Kütahya’da bebek aldırma, Kütahya vakumla kürtaj, Kütahya’da ucuz kürtaj yapan yerleri, Kütahyadaki kürtaj klinikleri, Kütahya’da kürtaj yaptırmak istiyorum, Kütahya’da kürtaj ne kadar, Kütahya’da nerede kürtaj yapılır, Kütahya’da nerede kürtaj yaptırabilirim, Kütahya’da nasıl kürtaj yaptırabilirim, Kütahya’da kürtaj olmak istiyorum,

Yorum yok

Bir yanıt yazın