TUNCELİ KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından tunceli kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Tunceli Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Tunceli kızlık zarı fiyatları, Tunceli kızlık zarı yapan yerler, Tunceli kızlık zarı, Tunceli kızlık zarı yapan doktorlar, Tunceli kızlık zarı yerleri, Tunceli kızlık zarı fiyatları, Tunceli kızlık zarı yapan yerler 2018, Tunceli kızlık zarı fiyatları 2018, Tunceli kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Tunceli kızlık zarı yapan hastaneler, Tunceli kızlık zarı yapan hastaneler, Tunceli kızlık zarı diktirmek istiyorum, Tunceli kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Tunceli kızlık zarı yapan yerler, Tunceli kızlık zarı tavsiye, Tunceli ekonomik kızlık zarı diken yerler, Tunceli kızlık zarı yaptırmak, Tunceli kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Tunceli ucuz kızlık zarı, Tunceli ucuz kızlık zarı yapan yerler, Tunceli kızlık zarı yapan poliklinikler, Tunceli kızlık zarı ücretleri, Tunceli kızlık zarı forum, Tunceli jinekolog kızlık zarı, Tunceli kızlık zarı 2018, Tunceli kızlık zarı 2019, Tunceli özel kızlık zarı, Tunceli jinekolog kızlık zarı fiyatları, Tunceli kızlık zarı klinikleri, Tunceli kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Tunceli kızlık zarı yaptırmak, Tunceli kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Tunceli kızlık zarı ne kadar, Tunceli kızlık zarı fiyatı kadar, Tunceli kızlık zarı nerede yapılır, Tunceli kızlık zarı nasıl yapılır, Tunceli kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Tunceli kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Tunceli kızlık zarı muayenehane, Tunceli kızlık zarı merkezi, Tunceli kızlık zarı merkezleri, Tunceli kızlık zarı yapan merkez, Tunceli kızlık zarı yapan merkezler, Tunceli kızlık zarı nedir, Tunceli kızlık zarı olmak istiyorum, Tuncelida kızlık zarı dikimi, Tunceli kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Tunceli kızlık zarı doktorları, Tunceli kızlık zarı yapan yerler, Tunceli ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Tunceli kızlık zarı dikimi, Tunceli kızlık zarı diktirme

Yorum yok

Bir yanıt yazın