KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından van kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Vanda Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Vanda kızlık zarı fiyatları, Vanda kızlık zarı yapan yerler, Vanda kızlık zarı, Vanda kızlık zarı yapan doktorlar, Vanda kızlık zarı yerleri, Vanda kızlık zarı fiyatları, Vanda kızlık zarı yapan yerler 2022, Vanda kızlık zarı fiyatları 2022, Vanda kızlık zarı yapan doktorlar 2022, Vanda kızlık zarı yapan hastaneler, Vanda kızlık zarı yapan hastaneler, Vanda kızlık zarı diktirmek istiyorum, Vanda kızlık zarı, 2022 kızlık zarı fiyatları, 2022 kızlık zarı fiyatları, 2022 kızlık zarı ücretleri, 2022 kızlık zarı ücretleri, Vanda kızlık zarı yapan yerler, Vanda kızlık zarı tavsiye, Vanda ekonomik kızlık zarı diken yerler, Vanda kızlık zarı yaptırmak, Vanda kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Vanda ucuz kızlık zarı, Vanda ucuz kızlık zarı yapan yerler, Vanda kızlık zarı yapan poliklinikler, Vanda kızlık zarı ücretleri, Vanda kızlık zarı forum, Vanda jinekolog kızlık zarı, Vanda kızlık zarı 2022, Vanda kızlık zarı 2022, Vanda özel kızlık zarı, Vanda jinekolog kızlık zarı fiyatları, Vanda kızlık zarı klinikleri, Vanda kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Vanda kızlık zarı yaptırmak, Vanda kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Vanda kızlık zarı ne kadar, Vanda kızlık zarı fiyatı kadar, Vanda kızlık zarı nerede yapılır, Vanda kızlık zarı nasıl yapılır, Van’da Kızlık Zarı Dikimi, Vanda kalıcı kızlık zarı dikimi, Vanda kalıcı kızlık zarı dikimi yapan doktorlar, Vanda kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Vanda kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Vanda kızlık zarı muayenehane, Vanda kızlık zarı merkezi, Vanda kızlık zarı merkezleri, Vanda kızlık zarı yapan merkez, Vanda kızlık zarı yapan merkezler, Vanda kızlık zarı nedir, Vanda kızlık zarı olmak istiyorum, Vandada kızlık zarı dikimi, Vanda kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Vanda kızlık zarı doktorları, Vanda kızlık zarı yapan yerler, Vanda ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Vanda kızlık zarı dikimi, Vanda kızlık zarı diktirme</s

Yorumlar devre dışı bırakılmıştır.