Op.Dr. Kasım TURAN

MALATYA KIZLIK ZARI DİKİMİ

MALATYA KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından malatya kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Malatya Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Malatya kızlık zarı fiyatları, Malatya kızlık zarı yapan yerler, Malatya kızlık zarı, Malatya kızlık zarı yapan doktorlar, Malatya kızlık zarı yerleri, Malatya kızlık zarı fiyatları, Malatya kızlık zarı yapan yerler 2018, Malatya kızlık zarı fiyatları 2018, Malatya kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Malatya kızlık zarı yapan hastaneler, Malatya kızlık zarı yapan hastaneler, Malatya kızlık zarı diktirmek istiyorum, Malatya kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Malatya kızlık zarı yapan yerler, Malatya kızlık zarı tavsiye, Malatya ekonomik kızlık zarı diken yerler, Malatya kızlık zarı yaptırmak, Malatya kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Malatya ucuz kızlık zarı, Malatya ucuz kızlık zarı yapan yerler, Malatya kızlık zarı yapan poliklinikler, Malatya kızlık zarı ücretleri, Malatya kızlık zarı forum, Malatya jinekolog kızlık zarı, Malatya kızlık zarı 2018, Malatya kızlık zarı 2019, Malatya özel kızlık zarı, Malatya jinekolog kızlık zarı fiyatları, Malatya kızlık zarı klinikleri, Malatya kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Malatya kızlık zarı yaptırmak, Malatya kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Malatya kızlık zarı ne kadar, Malatya kızlık zarı fiyatı kadar, Malatya kızlık zarı nerede yapılır, Malatya kızlık zarı nasıl yapılır, Malatya kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Malatya kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Malatya kızlık zarı muayenehane, Malatya kızlık zarı merkezi, Malatya kızlık zarı merkezleri, Malatya kızlık zarı yapan merkez, Malatya kızlık zarı yapan merkezler, Malatya kızlık zarı nedir, Malatya kızlık zarı olmak istiyorum, Malatyada kızlık zarı dikimi, Malatya kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Malatya kızlık zarı doktorları, Malatya kızlık zarı yapan yerler, Malatya ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Malatya kızlık zarı dikimi, Malatya kızlık zarı diktirme

BİR YORUM YAZIN
ZİYARETÇİ YORUMLARI - 0 YORUM

Henüz yorum yapılmamış.

SEO çalışması tarafımca yapılmıştır. - Mail: mtbzdg@gmail.com - © 2022. Tüm Hakları Saklıdır.

Tıkla Hemen Bizi Ara!
Open chat