GÜMÜŞHANE KIZLIK ZARI FİYATLARI

KIZLIK ZARI NEDİR?

Kızlık zarı yani Latince adı ile Hymen, Yunan ve Roma mitolojilerinde Dionysus ve Afrodit’in oğlu olan “evlilik ve düğün tanrısı” dır. Gerdek gecesi bu Tanrı’ya adandığından gümüşhane kızlık zarı dikimi de aynı isimle anılmaktadır. Bu tanrının özelliği, kanatlı olması ve elinde bir meşale taşımasıdır.

KIZLIK ZARI MUAYENESİ

Bir kişinin bakire olup olmadığı kızlık zarının muayenesi ile anlaşılır. Bu muayeneyi Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı olan hekim yapar. Kızlık zarı muayenesi oldukça basit bir muayenedir ve oldukça kısa sürer. Kızlık zarı muayenesinde herhangi bir alet kullanılmaz ve bu muayene ile kızlık zarına herhangi bir zarar gelmesi mümkün değildir.

Gümüşhane Kızlık Zarı Dikimi Fiyatı için bizi arayınız.

Kızlık Zarı Fiyatları hakkında Detaylı bilgi almak için 0 554 874 57 57 numaralı telefondan gerek arayarak gerekse WhatsApp üzerinden bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Kızlık zarı muayenesi jinekolojik masada her iki bacak açık iken kadın doğum uzmanı tarafından yapılan basit bir muayene tekniğidir. Küçük dudaklar bir miktar dışarı doğru çekilerek ve bazen de hasta ıkındırılarak vajinayı çevreleyen kızlık zarı halkası ortaya çıkartılır ve zarın sağlam olup olmadığı veya zedelenme olup olmadığı hakkında net bir bilgi elde edilir.

Kızlık Zarı Dikimi

Hymen yani kızlık zarı lokal anestezi altında tamir edilebilir veya kızlık zarı dikimi (Himenoplasti) operasyonu uygulanabilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir.

İlişki gecikirse dikişler açılır ve tamir veya dikim yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı yani hymen pek çok toplumda kadında saflığı ve bekareti temsil ettiği için büyük önem taşımaktadır. Çoğunlukla kapalı toplumlarda evlenme öncesi cinsel ilişki tabu olduğu için bekaret büyük önem taşımaktadır.

Hymen yani kızlık zarı dikimi lokal anestezi altında tamir edilebilir. Kısa süreli tabir edilen dikişlerle yapılan ve birkaç gün içinde cinsel ilişkide kanamaya sebep olacak uygulamalar ciddi sıkıntılar doğurabilir. İlişki gecikirse dikişler açılır ve kızlık zarı dikimi yetersiz kalacağı için bekaret işareti olan kanama cinsel ilişki sırasında oluşmayabilir.

Kızlık zarı dikiminde en sık kullanılanlar kalıcı yöntem de denilen fleb yöntemi ve basit olarak uc uca dikerek yapılan birleştirme tekniğidir.

Bu yöntemle yapılan (Fleb Tekniği) kızlık zarı dikiminde etraftaki dokulardan alınan mukoza parçası ile yırtılan bölgede yeni bir kızlık zarı meydana getirilmektedir. İşlem sonrası ne zaman ilişkiye girilirse girilsin kanama meydana gelecektir. Bu tip dikimde kaç kez cinsel ilişkiye girildiği veya kızlık zarının ne zaman yırtıldığı önemli değildir.

Kliniğimizde kızlık zarı dikimi ameliyatlarında talep esastır, sağlık sorunu kabul edilmediği için ister kalıcı ister ilişki öncesi kızlık zarının dikimi kişini o anki isteğine göre yapılır.

  • Detaylı bilgi almak, veya randevu talebi oluşturmak için bizi 0 554 874 57 57 numaralı telefonumuzdan arayabilirsiniz. Yada aşağıdaki tıkla ve WhatsApp‘tan mesajını gönder butonuna tıklayarak WhatsApp üzerinden mesaj yazabilirsiniz.

Size en uygun maliyetle tedavi için, ücretsiz danışmanımızı arayınız.

 

Gümüşhane kızlık zarı fiyatları, Gümüşhane kızlık zarı yapan yerler, Gümüşhane kızlık zarı, Gümüşhane kızlık zarı yapan doktorlar, Gümüşhane kızlık zarı yerleri, Gümüşhane kızlık zarı fiyatları, Gümüşhane kızlık zarı yapan yerler 2018, Gümüşhane kızlık zarı fiyatları 2018, Gümüşhane kızlık zarı yapan doktorlar 2018, Gümüşhane kızlık zarı yapan hastaneler, Gümüşhane kızlık zarı yapan hastaneler, Gümüşhane kızlık zarı diktirmek istiyorum, Gümüşhane kızlık zarı, 2018 kızlık zarı fiyatları, 2019 kızlık zarı fiyatları, 2018 kızlık zarı ücretleri, 2019 kızlık zarı ücretleri, Gümüşhane kızlık zarı yapan yerler, Gümüşhane kızlık zarı tavsiye, Gümüşhane ekonomik kızlık zarı diken yerler, Gümüşhane kızlık zarı yaptırmak, Gümüşhane kızlık zarı yapan yerler ve fiyatları, Gümüşhane ucuz kızlık zarı, Gümüşhane ucuz kızlık zarı yapan yerler, Gümüşhane kızlık zarı yapan poliklinikler, Gümüşhane kızlık zarı ücretleri, Gümüşhane kızlık zarı forum, Gümüşhane jinekolog kızlık zarı, Gümüşhane kızlık zarı 2018, Gümüşhane kızlık zarı 2019, Gümüşhane özel kızlık zarı, Gümüşhane jinekolog kızlık zarı fiyatları, Gümüşhane kızlık zarı klinikleri, Gümüşhane kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Gümüşhane kızlık zarı yaptırmak, Gümüşhane kızlık zarı yapan bayan doktorlar, Gümüşhane kızlık zarı ne kadar, Gümüşhane kızlık zarı fiyatı kadar, Gümüşhane kızlık zarı nerede yapılır, Gümüşhane kızlık zarı nasıl yapılır, Gümüşhane kızlık zarı nerede yaptırabilirim, Gümüşhane kızlık zarı nasıl yaptırabilirim, Gümüşhane kızlık zarı muayenehane, Gümüşhane kızlık zarı merkezi, Gümüşhane kızlık zarı merkezleri, Gümüşhane kızlık zarı yapan merkez, Gümüşhane kızlık zarı yapan merkezler, Gümüşhane kızlık zarı nedir, Gümüşhane kızlık zarı olmak istiyorum, Gümüşhaneda kızlık zarı dikimi, Gümüşhane kızlık zarı yaptırmak istiyorum, Gümüşhane kızlık zarı doktorları, Gümüşhane kızlık zarı yapan yerler, Gümüşhane ekonomik kızlık zarı yapan yerler, Gümüşhane kızlık zarı dikimi, Gümüşhane kızlık zarı diktirme

Yorum yok

Bir yanıt yazın